Індексація ЗП, базовий місяц в BAS Бухгалтерія КОРП
зміст статті:
Налаштування, для нарахування індексації
У розділі «Головне» відкриваємо пункт меню «Зарплата».

Встановити прапорець «Виконується індексація заробітку співробітників».

Дане налаштування надає можливість використовувати документ «Індексація штатного розкладу». Документ призначений для реєстрації підвищення зарплати працівників за штатною позицією. Для цього, у розділі «Головне» відкриваємо пункт меню «Кадри».

Обираємо посилання на підменю «Настройка штатного розкладу», потім вмикаємо опцію «Ведеться історія змін штатного розкладу. Для застосування опції натискаємо кнопочку «Застосувати і закрити».

Індекс інфляції, перевірка заповнення
Для перевірки заповнення індексів інфляції, в розділі «Звіти» відкриваємо пункт меню «Універсальний звіт».

На вкладці «Показники», перевіряємо параметр «Показники». Якщо його немає – додаємо, натиснувши кнопочку «Додати нове поле». Після завершення налаштувань натискаємо кнопочку «Сформувати».

У сформованому звіті відображено внесені індекси інфляції на підставі яких формуються розрахунки в документах. Якщо не введені показники індексу інфляції останніх періодів (місяців) або показники мінімальної заробітної плати (які перевіряються таким же чином), необхідно оновити програмне забезпечення (ПЗ), або налаштувати оновлення ПЗ через сервіс ІТС «RDI Service».
Слід враховувати, що вихід оновлень не прив'язаний до зміни індексів інфляції або мінімальної оплати праці

Встановлення базового періоду індексації за допомогою документу «Зміна базових періодів індексації»
Для відкриття документу «Зміна базових періодів індексації», заходимо в розділ «Зарплата», обираємо пункт меню «Документи по індексації». Після чого відкриється журнал «Документи по індексації».

В журналі «Документи по індексації» натискаємо кнопочку створити, та обираємо із падаючого меню потрібний пункт з назвою документа «Зміна базових періодів індексації».

У створеному документі встановлюємо базовий період індексації. За допомогою кнопочок «Додати», «Заповнити» або «Підбір» визначаємо позиції штатного розкладу за якими буде встановлено базовий період індексації, визначений в полі «Дата зміни». Після заповнення документу натискаємо кнопочку провести та закрити.

Рухи, які виконує документ «Зміна базових періодів індексації» в регістрі «Базові періоди індексації», маємо можливість подивитися за допомогою натискання клавіши «Дт Кт».
Крім цього в програмі є можливість вказати базовий період співробітника, який можна змінити документами (за умови встановлення в них прапорця «Встановити базовий період»):
- «Кадрове переведення»
- «Кадрове переведення списком».
- «Зміна оплати праці»
- «Зміна кваліфікаційного розряду (категорії) співробітника».
- «Індексація заробітку». Цей документ можна створити вручну або на підставі документа «Індексація штатного розкладу».

Індексація заробітку
В журналі «Документи по індексації» натискаємо кнопочку створити, та обираємо із падаючого меню потрібний пункт з назвою документа «Індексація заробітку».
Індексація зарплати розраховується під час остаточного розрахунку зарплати документом «Нарахування зарплати та внесків», якщо таке нарахування призначено працівникам, як добуток розміру прожиткового мінімуму та коефіцієнта індексації пропорційно нормі часу (з урахуванням відпрацьованого часу та норми часу за місяць). Коефіцієнт індексації залежить від базового періоду посади (штатної позиції) або співробітника, більш пріоритетним є базовий період співробітника.

В полі «Коєфіціент індексації» вказується коєфіціент на який змінюється оклад (тобто відбувається підвіщення ЗП).
В полі «Місяць» вказується базовий період індексації, якщо встановити прапорець «Встановити базовий період», разом з підвищенням окладу зміниться базовий період індексації.
Нові розміри окладів (тарифів) можна вказати вручну, в полі «Оклад» табличної частини, або розрахувати автоматично за коефіцієнтом, що вказаний в шапці документа в реквізиті «Коефіцієнт індексації»
Отже документ «Індексація заробітку» призначений для:
- реєстрації підвищення зарплати (зміни розміру основного нарахування) кільком співробітникам;
- встановлення базового періоду індексації для співробітників (у разі встановлення відповідного прапора в шапці документа). Проте базовий період співробітників не має сенсу встановлювати, якщо встановлено базовий період індексації за посадами.

Рухи, які виконує документ «Індексація заробітку» в регістрі «Базові періоди індексації», маємо можливість подивитися за допомогою натискання клавіши «Дт Кт».
Рухи в регістрі «Значення періодичних показників розрахунку зарплати (для співробітників.

Рухи в регістрі «Значення сукупних тарифних ставок працівників», та регістрі «Коефіцієнт індексації заробітку» відповідно.

При натисканні на кнопочку "Наказ про індексацію заробітку" документ «Індексація заробітку» формує наказ про індексацію заробітної плати працівників.


Поки коментарів нема. Напишіть першим!