Новий формат «Призначення платежу» з 1 грудня 2023
зміст статті:
З 01.12.2023 р. заповнення реквізиту «Призначення платежу» під час сплати податків, зборів, митних, інших платежів, ЄСВ, внесення авансових платежів, грошової застави, а також у разі їх повернення заповнюватиметься виключно встановленого Порядку відповідно до Наказу Мінфіну № 148 від 22.03.2023 р.
Деталі нового порядку
Наказ № 148 набув чинності ще з квітня 2023 року, але НБУ зобов’язав банки забезпечити перехід до 01.12.2023 відповідно до Листа НБУ від 30.06.2023 № 11-0008/47215.
Коди та інформація для "Призначення платежу"
Під час сплати податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску, внесення авансових платежів, грошової застави на бюджетні/небюджетні/єдиний/депозитний рахунки платник у реквізиті «Призначення платежу заповнюються такі поля:
- «Код виду сплати»;
- «Додаткова інформація запису».
У полі «Код виду сплати» платник заповнює код виду сплати, визначений Переліком кодів видів сплати, які використовуються платниками, згідно з Додатком 1 до Порядку.
У полі «Додаткова інформація запису» платник заповнює інформацію щодо переказу коштів у довільній формі. Суб’єкти господарювання, які проводять господарську діяльність на підставі ліцензії та/або спеціального дозволу, зазначають інформацію щодо звітного (податкового) періоду, за який сплачуються податкові зобов’язання, та дозвільного документа (вид дозвільного документа, номер, дата).
Приклади заповнення реквізиту "Призначення платежу"
Раніше «Призначення платежу» заповнювали таким чином: «*;101;30120659; єдиний внесок за лютий 2023 року;;;».
Відповідно до змін у «Призначення платежу» вказуємо: «101 сплата ЄСВ за І чи ІІ половину відповідного місяця».
У разі коли платником при сплаті платежів, що адмініструються ДПС, на бюджетні/небюджетні рахунки у реквізиті «Призначення платежу» платіжної інструкції не зазначено або зазначено код виду сплати, який відсутній у Додатку 1 до Порядку, вважається, що платник сплатив грошове зобов’язання / єдиний внесок за кодом виду сплати 101.
У разі коли підприємством чи громадянином при сплаті платежів, що адмініструються Держмитслужбою, у реквізиті «Призначення платежу» платіжної інструкції не зазначено або зазначено код виду сплати, який відсутній у Додатку 1 до Порядку, кошти залишаються у статусі «Нез’ясовані кошти» до з’ясування.
Якщо при сплаті коштів на єдиний рахунок, відкритий у Казначействі на ім’я ДПС, платник у реквізиті «Призначення платежу» платіжної інструкції не може визначати напрями перерахування коштів, тоді платник у реквізиті «Призначення платежу» заповнює тільки поле «Додаткова інформація запису» з інформацією щодо переказу коштів у довільній формі.
Якщо платник у реквізиті «Призначення платежу» може самостійно визначити напрями перерахування коштів, тоді платник у реквізиті «Призначення платежу» платіжної інструкції заповнює, такі поля:
- «Номер рахунку»
- «Сума податку»;
- «Інформація про податкове повідомлення (рішення)»;
- «Додаткова інформація запису».
У полі «Номер рахунку» платник заповнює номер бюджетного/небюджетного рахунку;
у полі «Сума податку» платник заповнює суму, яка має бути зарахована на бюджетний/небюджетний рахунок;
у полі «Інформація про податкове повідомлення (рішення)» платник заповнює номер податкового повідомлення-рішення/рішення/вимоги та/або рішення щодо єдиного внеску (у разі якщо кошти сплачуються на підставі таких документів);
у полі «Додаткова інформація запису» платник заповнює інформацію щодо переказу коштів у довільній формі.
Наприклад:
«Призначення платежу» при сплаті земельного податку за 2022 рік, м. Київ, в сумі 4000,00 грн: «UA445566887799112233554466445 4000,00 Земельний податок за 2022 рік, м. Київ».
Перелік кодів видів сплати, які використовуються платниками за посиланням.
Приклади заповнення реквізиту «Призначення платежу» за посиланням.
Поки коментарів нема. Напишіть першим!