ПРО АВТОМАТИЗАЦІЮ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА
Сільське господарство є окремим видом діяльності, яке передбачає індивідуальних підхід щодо вивчення норм законодавства. Кожного року до законодавчих актів вносяться зміни, які впливають на заповнення фінансової звітності, з якими бухгалтеру потрібно вчасно ознайомитись.
BAS Бухгалтерія сільськогосподарського підприємства
Галузеве рішення для господарств, що займаються рослинництвом, тваринництвом, птахівництвом та переробкою сільськогосподарської продукції.
Завдання, які може вирішити програма:
- Оцінка врожайності с/г культур по кожному полю;
- Контроль та моніторинг фінансів;
- Автоматизація бухгалтерського та галузевого обліку;
- Формування спеціалізованої звітності.
Нюанси формування податкової звітності та ведення бухгалтерського обліку у сільському господарстві
Складність ведення бухгалтерського обліку полягає у неможливості відокремлення виробничих циклів від земельних ресурсів. Також ускладнює ведення бухобліку в сільськогосподарській організації оцінка стану та площі землі, сезонність виробництва та кліматичні зміни.
Підприємство може прогнозувати отримання прибутку у сезонний чи врожайний період на певних даних. Але через несприятливі кліматичні фактори обсяг фактично зібраної/виготовленої продукції може бути набагато менший від планового, а отже і сума отриманого доходу також.
Складності ведення бухобліку в сільськогосподарському підприємстві через кліматичні особливості та зміни
Сільське господарство має велику кількість галузевих призначень. Кожен напрямок виробництва має власну специфіку.
Сезонний характер діяльності підприємства збільшує об’єми кадрової роботи та вимагає особливої уваги до обліку нарахування заробітної плати.
Нерівномірний розподіл робіт протягом календарного року та нестандартне формування витрат відповідно до рахунків ускладнює контроль за правильністю ведення обліку. Витрати на утримання тварин або вирощування рослини розподіляються з прив'язкою до окремих категорій сировини, товарів. Від одного сорту рослин може вироблятися кілька готових товарів чи продуктів.
Сільськогосподарські підприємства, на яких цикл виробництва триває більше 12 місяців передбачає створення унікальної класифікаційної системи обліку витрат, що відображаються у формі активів, витрат у майбутніх періодах та поточних витратах.
Автоматизація бухгалтерського обліку у сільському господарстві
Автоматизований бухгалтерський облік у сільському господарстві дозволяє вирішити різноманітні питання щодо дотримання змін законодавства та створення ефективної системи обліку.
Автоматизований облік у сільському господарстві базується на використанні спеціальних облікових програм, наприклад, BAS. АГРО Бухгалтерія.
Ця програма є багатофункціональним рішенням, що дозволяє вести не лише бухгалтерський облік, а й формувати статистичну та податкову звітність відповідно до вимог чинного законодавства. Програма враховує багаторічний досвід автоматизації обліку у сільському господарстві та підходить для ведення звітності у виробничих сільськогосподарських компаніях, організаціях, що працюють у сфері переробки продукції.
Програмні продукти лінійки BAS призначені для ефективного ведення обліку податків, доходів та витрат в актуальних та оновлених відомостях.
Розширені функціональні можливості дозволяють вести розширений облік витрат на утримання тварин, худоби, птиці з відображенням вікових факторів. Завдяки програмі реалізується облік на позабалансових рахунках маси поголів'я продуктивної худоби. Для рослинництва з допомогою програми формуються готові друковані форми, а облік ведеться із відображенням виконаних технологічних операцій.
Існує ряд спеціалізованих звітів, які можна робити за допомогою програми, наприклад, звіт про рух птиці, худоби, про корми у тваринництві, структуру посівних площ у рослинництві.
Розрахунок заробітної плати реалізовано всім категоріям працівників, з можливістю автоматичного розрахунку відпускних та лікарняних тощо.
Первинний облік у програмі реалізований з урахуванням бланків типових форм, які передбачені законодавством. Можливе запровадження окремих видів проводок, а робота забезпечується практично з усіма видами галузевих документів.
Програма BAS АГРО. Бухгалтерія дозволяє вести податкову та бухгалтерську звітність відразу у кількох організаціях. Облік за кожною компанією можна вести в одні або в різних інформаційних базах.
Основні технологічні переваги автоматизації бухгалтерського обліку сільського господарства за допомогою програмних продуктів BAS АГРО. Бухгалтерія та BAS АГРО. Облік елеватора, млина та комбікормового заводу це:
- забезпечення високої надійності, оперативність у відображенні облікових даних із можливістю масштабування;
- можливість ведення обліку в різних базах даних на різних операційних системах;
- організація роботи із системою через віртуальну мережу доступу;
- створення мобільних робочих місць із використанням планшета або смартфона;
- налаштування інтерфейсу для певного користувача або групи з урахуванням функцій, що виконуються.
У програмі BAS. АГРО Бухгалтерія можна сформувати такі звітні форми як: Баланс, Звіт про фінансові результати, Декларація з податку на прибуток підприємства тощо.
Також конфігурація підтримує різні форми звітності, наприклад:
- податкова декларація з плати за землю;
- звіт про реалізацію продукції сільського господарства (форма №21);
- звіт про основні економічні показники роботи сільськогосподарських підприємств (форма №50-сг);
- звіт про виробництво продукції тваринництва та кількість сільськогосподарських тварин (форма №24-сг);
- звіт про витрати на виробництво продукції сільського господарства (робіт, послуг). (форма №2-ферм);
- звіт про надходження зернових та олійних культур на перероблення та зберігання (форма №1-зерно).
Переваги автоматизації бухгалтерського обліку у сільському господарстві
Сучасний ринок пропонує й інші програмні продукти, що дозволяє автоматизувати облік відповідно до вимог чинного законодавства. Завдяки програмі автоматизованого обліку досягається максимальна ефективність та зниження витрат. Підприємству не потрібно втрачати значну кількість часу на пошук необхідних форм звітності, бланків.
Програма автоматично надає всі оновлення та самостійно замінює застарілі бланки. За рахунок автоматизованого обліку знижується збитковість продукції, наочно відображається прибуток в окремих сферах діяльності підприємства, максимально правильно розраховується база оподаткування та амортизаційні відрахування.
Завдяки автоматизації обліку сільського господарства у сфері рослинництва досягається формування точних розрахунків собівартості продукції. Детальне відображення всіх операцій дозволяє сформувати точні технологічні карти, відомості з урахуванням планової врожайності та нестачі за несприятливих кліматичних умов. Для закупівлі насіння та отримання певного врожаю легко спиратиметься з урахуванням даних минулих років та отриманого прибутку.
Для сфери тваринництва облік витрат на утримання корів та відображення кількості робочої худоби відображає точні дані щодо кількості потенційної м'ясної продукції, чистої маси тварин. Точна звітність для сільського господарства у сфері тваринництва дозволяє визначити можливість зміни ваги та можливих втрат у масі чистого продукту.